نسل بعدی _ استاد محمد علی طاهری

نسل بعدی _ استاد محمد علی طاهری محمد علی طاهری

“چندین هزارسال آلودگی، پشت سر ما قرار گرفته و ما یک نسلی شدیم که بین نسل گذشته و نسل آینده، این بار و فشار به دوش ما افتاده و ماییم که گناهان نسل قبل رو به گردن گرفتیم
….و اونجا که عیسی مسیح(ع) فرمودند من گناهان رو به دوش گرفتم مفهومی داشت، نه اینکه از اینجا به بعد هر کی هرکاری بکنه گناهش گردن من،منظور این بود که بشر درگیر ناآگاهی هایی بود ،من اومدم آگاهی ها رو آوردم، با ارائه این آگاهی ها همه بار قضایا به دوش من افتاد.منظورش این بود
حالا این بار گناهان و ناآگاهی ها و مسائل جهل گذشته و هرچی شده افتاده به دوش ما و در واقع شما به عنوان یه پیشآهنگانی مجبور شدید این غرامت رو بپردازید،غرامتی که خیلیهاش به ما مربوط نیست واقعا و جهل بشریست و جهالتی بوده که از اون روز اول به یکسری چیزها و قضایا توجه نشده ،یه سری آموزه ها جور دیگری تلقی شده و خلاصه کلام، اگر در سختی به سر میبریم، اگر مشکلاتی هست، در عوض باید بدونیم که در یک حرکت بزرگی سهیم شدیم و ارزشش رو داره.
آیا حاضریم بچه های ما همون مشکلاتی رو که برای ما وجود داشت و ما متحمل شدیم رو بیفته گردنشون؟ خیر حاضر نیستیم. بنابراین قبول کردیم که سختی ها رو هرچقدر هست خودمون متحمل بشیم،در این مبارزه حضور داشته باشیم ولی برای فرزندانمون و برای نسل بعدی در واقع یک چیزی برای ارائه داشته باشیم و در حقیقت کارهایی رو انجام داده باشیم که زندگی برای اونها مثل ما نباشه و اونها بار سبکتری رو بخوان حمل کنن. لااقل ما یک بخشی از اون بار رو برداریم از روی دوششون.
خب خود ماها در واقع کسی نبود که چیزی بهمون بگه ،راهی نشون بده.واقعا همینطوره که خدمتتون میگم ولی امیدوار هستیم که یک راه تعریف شده مشخص،معین با همه چارچوبها و فاکتورهاش بتونیم به نسل بعدی تحویل بدیم و خب این کار بالاخره سختی های خاص خودش رو هم داره ”
استاد محمد علی طاهری
تولد : 1335 خورشیدی-کرمانشاه
شهادت: 1393 خورشیدی-تهران

مباحث مرتبط در آرشیو موضوعی