آشنایی با عرفان حلقه ، پاسخ به سوالات رایج

عرفان حلقه چیست؟

عرفان حلقه یک مکتب معرفتی است که تمام مباحث تئوریک آن ، بر پایه ارتباط با هوشمندی حاکم بر جهان هستی و از طریق حلقه های رحمانیت الهی قابل تجربه ی عملی و تحقیق می باشد.
این آموزه ی معرفتی انسان شمول است، بدین معنا که همه انسانها از هر ملیت و با هربینش واعتقاداتی  و صرف نظر از تمامی پارامتر های جدا کننده ی آنان می توانند از این حلقه ها در جهت ارتقا وجودی  خویش و کمک به درک بهتر خود،خدا و هستی استفاده نمایند.

همچنین ببینید:

کتاب (اصول) عرفان حلقه – در این کتاب می توانید با اصول عمومی و اختصاصی عرفان حلقه آشنا شوید.

 عرفان حلقه چگونه به وجود آمده است؟

عرفان حلقه بنيانگذاري شده توسط استاد محمد علی طاهری است و بر اساس دريافتهاي باطني ايشان مورد شناخت قرار گرفته و هم اكنون به مدت بيش از ٣٠ سال است كه توسط ايشان و شاگردانشان مورد تجربه در زمينه هاي مختلف كه به شناخت باطني هستي منجر ميشود، قرار گرفته است.

 

 بنیانگزارعرفان حلقه کیست؟

عرفان حلقه استاد طاهری
تصویری از استاد طاهری

بنیانگزار عرفان حلقه استاد محمد علی طاهری است. صفحه معرفی استاد محمد علی طاهری

منظور از حلقه چیست؟

منظور از حلقه قرار گرفتن و حضور در اتصاليست كه بواسطه ان ارتباط جزء و كل (هوشمندي)برقرار ميشود. و به بركت اين اتصال و رابطه امكان شناخت حقيقت هستي ايجاد ميگردد.

 شبکه شعور کیهانی (هوشمندی) چیست؟

هوشمندي يك شبكه فراگير حاكم بر جهان هستي است كه شعور و قانونمندي را در هستي پياده كرده و حقيقت و پشت پرده وجود است و به عنوان كارگزار الهي در جاري كردن شعور در هستي ايفاي نقش ميكند.

 اتصال (ارتباط) به چه معناست؟

اتصال قرار گرفتن در ارتباط با هوشمندي حاكم بر جهان هستي است كه حقيقت و پشت پرده وجود است. اين ارتباط توسط هوشمندي جاري ميشود براي فرد درخواست كننده كه بواسطه قرار گرفتن در ارتبط جمعي امكان برخورداري از بركات اتصال براي او ميسر ميشود. عناصر حاضر در ارتباط جمعي ،هوشمندي حاكم ، فرد برخوردار از اين فيض اسماني و فرد درخواست كننده ميباشند.

 آیا عرفان حلقه عرفانی مختص به پیروان یک مذهب خاص است؟

خیر. عرفان حلقه مربوط به هیچ گروه و فرقه خاص دینی و مذهبی نيست. عرفان حلقه به اشتراک ادیان الهی معتقد است، ديدگاه جهان شمول و كل نگر دارد و زيربناي فكري افراد را مورد بررسي قرار ميدهد.

 فرادرمانی چیست؟

فرادرمانی یکی از زیرشاخه های عرفان حلقه است که به عنوان یک روش طب مکمل شناخته شده است. در این روش به وسیله ارتباط با هوشمندی حاکم بر جهان هستی، درمان بیماری ها امکانپذیر است.

 آیا عرفان حلقه همان فرادرمانی است؟

فرادرماني همان عرفان حلقه نيست فرادرماني يك شاخه اي از درمان هاي مكمل است كه با توجه به ديدگاه مطرح شده در عرفان حلقه كه به شناخت هوش جمعي مي پردازد، براي اثبات عملي اين بخش از وجود، به درمان بيماريهاي جسمي رواني و ذهني اقدام ميكند
در فرادرمانی می توان با استفاده از اتصال (ارتباط) به درمان بیماری ها کمک کرد

 تفاوت بین فرادرمانی و انرژی درمانی چیست؟

فرادرماني درمان از طريق اتصال با هوشمندي حاكم بر جهان هستي است. بيماري و روش مورد نياز براي درمان توسط هوشمندي شناخته و اجرا ميشود و فرد درمانگير دخالتي در تشخيص و روش درمان ندارد. و همچنين در ديدگاه فرادرماني نگاه به انسان نگاهي فراكل نگر هست و بخشهاي مختلف وجود مورد اسكن قرار ميگيرد،اما در انرژي درماني درمان با اعمال انرژي صورت ميگيرد كه مربوط به گروه خاصي از بيماريهاست

 فرادرمانگر و فرادرمانگیر چه کسانی هستند؟

فرادرمانگر شخصي است كه امكان برقراري اتصال با شبكه شعور كيهاني و هوشمندي حاكم براي جهان هستي را براي  فرادرمانگير كه مايل به تجربه اتصال با اين هوش جمعي است ،ايجاد ميكند. و از اين طريق هوشمندي حاكم بر جهان هستي  فرد فرادرمانگير را مورد اسكن و درمان قرار ميدهد.

 آیا فرادرمانی یک پدیده علمی است؟

فرادرماني يك روش عرفانيست اما نتايج حاصله از ان مورد بررسي علمي  قرار گرفته و درمانهاي حاصله توسط پزشكان مورد تاييد قرار گرفته اما به خودي خود يك طريق عرفانيست كه از طريق شناخت وجود به حذف ناموزونيها ميپردازد

 آیا فرادرمانی با تلقین انجام می شود؟

در فرادرماني از هيچ تلقين، تكرار، سعي و تلاش، تمركز، تخيل و مانترا استفاده نميشود و صرفا درمان توسط هوشمندي صورت ميگيرد.

چه نوع بیماری هایی با فرادرمانی قابل درمان است؟

تشخيص و درمان بيماريها در عرفان حلقه به عهده هوشمنديست اما بر اساس تجربيات موجود بدون در نظر گرفتن هيچ محدوديتي اعم از بيماريهاي ژنتيكي ، ارثي، حاد يا مزمن و…. راندمان درمان چيزي در حدود ٧٠ درصد اشخاص مراجعه كننده را در بر ميگيرد.

 در فرادرمانی، درمان بیماران از چه طریق انجام می شود؟

در فرادرماني درمان از طريق متصل كردن فرد فرادرمانگير – بيمار- با شبكه شعور كيهاني توسط فرادرمانگرصورت ميگيرد و تشخيص تنش – بيماري – و درمان توسط هوشمندي حاكم بر جهان هستي اعمال ميشود و فرادرمانگيرها صرفا واسطه هاي جاري شدن اين فيض هستند.

آیا برای تجربه اتصال فرادرمانی حتما باید در دوره های عرفان حلقه شرکت کرد؟

خیر. برای تجربه اتصال نیاز به شرکت در دوره ها نیست و هرکس در هرجای دنیا حق دارد از این روش طب مکمل “به صورت رایگان” بهره مند شود

علت اینکه به طور متوسط، در ۷۰ در صد مواقع درمان انجام میشود چیست؟ مگر غیر از این است که درمان توسط هوشمندی انجام میشود؟

​​در فرادرمانی، درمان توسط هوشمندی انجام می شود، اما از آنجا که قوانین زیرمجموعه هوشمندی هستند، پس قطعا تغییراتی که هوشمندی به جا می گذارد با قوانین قابل توجیه و بیان خواهد بود.یکی از این قوانین قانون خستگی و قانون تولد مرگ است از دلایل دیگر می توان به قرار نگرفتن در حلقه، انکار و ناسپاسی نسبت به هوشمندی و همچنین وجود مشکلات بینشی اشاره کرد

 

چرا در عرفان حلقه برای دوره های آموزشی شهریه گرفته می شود؟ آیا اخذ شهریه با ماهیت عرفان تناقض ندارد؟​

​از آنجایی که مرکز اینتریونیورسالیزم مستقل بوده و هیچ پشتوانه دولتی و یا خصوصی برای انجام فعالیت های خود ندارد، هزینه های این مرکز، اعم از هزینه برگزاری دوره ها و هزینه های مربوط به وبسایت، هزینه فعالیت های پژوهشی، رسانه ای و همچنین روابط عمومی و به طور کل تمام هزینه های جاری این مرکز توسط شهریه دانش پژوهان و همیاری همراهان تامین می گردد. از طرفی پس از پرداخت شهریه توسط دانش پژوهان، میزان مشارکت آنها در کلاس و جدیت آنها برای دنبال کردن دوره ها افزایش می یابد. سعی ما همواره بر این بوده است تا مقدار شهریه کلاسها حداقل بوده و برای عموم افراد ساکن در امریکا و اروپا قابل پرداخت باشد و عزیزانی که از ایران با ما همراه هستند، در شرایط پناهندگی به سر می برند و یا شرایط مالی مناسبی ندارند، از شرایط ویژه پرداخت شهریه برخوردار هستند.