یک سال در فقدان استاد طاهری _ به مناسبت اولین سالگرد شهادت استاد طاهری

یک سال در فقدان استاد طاهری _ به مناسبت اولین سالگرد شهادت استاد طاهری محمد علی طاهری

به نام بی نام او
استاد محمد علی طاهری،اندیشمند و بنیانگذار عرفان حلقه و مبدع دو طب مکمل ایرانی-عرفانی “فرادرمانی و سایمنتولوژی”،تنها به دلیل ارائه اندیشه اش،پس از تحملِ قریب به چهار سال زندان و شکنجه و بازجویی،سرانجام در دی ماه سال1393،در زیر فشار وارده برای گرفتن اقرار و نفی دستاوردهای علمی معنوی اش،در یکی از بازداشتگاههای سرّی وزارت اطلاعات،درخارج از زندان اوین جان باخت.

او برای دفاع از اندیشه اش تا پای جان ایستادگی کرد و هیچگاه حاضر به نفی حق و حقیقت نشد.

استاد طاهری چند ماه قبل از شهادت،از طریق نامه ای به خارج از زندان،ضمن افشای فضای ظالمانه وارد بر خود و دیگر زندانیان، از مجامع بین المللی دفاع از حقوق بشر استمداد طلبیده و آمادگی خود را برای دادن هرگونه شهادت در خصوص نقض حقوق انسانی در زندانهای ایران که توسط بازجوهای اطلاعات سپاه پاسداران صورت میگیرد،اعلام کرد.

این نامه با وجود حضور خانواده و بسیاری از شاگردان ایشان در خارج از کشور،بصورت مخفیانه و بدون اطلاع وابستگان و وکلای ایشان در بهار۱۳۹۳ برای شاگردشان «شهناز نیرومنش» در آمریکا ارسال گردید.

سرانجام در دیماه ۱۳۹۳،در حالیکه بیش از دو ماه از آخرین اعتصاب غذای استاد طاهری میگذشت، خبر شهادت ایشان توسط «شهناز نیرومنش» منتشرشد.

و از همان تاریخ، انتشار اخبار دروغین پیرامون سلامتی ایشان،تشکیل دادگاه و…نهایتا نقض حکم اعدام،یکسال پس از شهادت وی اوج گرفت.

این اخبار کذب توسط حکومت ایران و از زبان وکلا و برخی افراد خانواده این شهید مظلوم،صورت گرفت، تا بر لکه ننگ شهادت ایشان سرپوش گذاشته شود.

حال که یکسال از فقدان این «معلم بزرگ تاریخ بشریت» میگذرد،در حالیکه هنوز جاهلان و مغرضان،دانسته و نادانسته سعی در مخفی ساختنِ حقیقت پیرامون ایشان دارند،عده ای از شاگردان وی با وجود فشارها و بایکوت خبری شدید،همچنان در تلاش برای اثبات حقیقت پیرامون این بزرگ مرد هستند.
به امید بیداری و آگاهی بشریت…

مباحث مرتبط در آرشیو موضوعی

یک سال در فقدان استاد طاهری _ به مناسبت اولین سالگرد شهادت استاد طاهری - آرشیو عرفان حلقه